تشک طبی – تشک ارتوپدیک و مزایای آن

تشک های طبی برای افرادی که از درد کمر و مفاصل رنج می برند طراحی شده اند. این نوع دردها نیاز به توجه خاص دارند.


تشخیص اینکه در زمان استراحت و خواب در شب چگونه راحت تر باشید امری مهم است. ممکن است آنچه راحتی فردی را تأمین می کند با دیگری متفاوت باشد چرا که شاید کمر و دردهای شما نیاز به توجهی خاص داشته باشد.

تشک های طبی برای افرادی که از درد کمر و مفاصل رنج می برند طراحی شده اند. این نوع دردها نیاز به توجه خاص دارند. تشک های طبی با استفاده از فناوری های خاص به بهبود و کاهش درد این افراد کمک می کند. مطالعات نشان دادند که کیفیت و استحکام تشک ها پس از گذشت 7 سال از بین می رود. پس از 8 ساله شدن تشک، تهیه یک تشک جدید و طبی یکی از ضروریات تأمین یک خواب راحت برای شماست.

مزایای تشک طبی و ارتوپدیک

سفتی مناسب تشک طبی

تشک های طبی و تشک های ارتوپدیک به صورت تخصصی و برای مقابله با دردهای شبانه مفاصل و ستون فقرات و بر اساس آخرین مطالعات انجام شده بر ناهنجاری های ستون فقرات و مفاصل طراحی شده اند. درجه سفتی سطح این تشک ها به گونه ای است که ستون فقرات شما را به خوبی محافظت می کند اما اجازه نمی دهد که مانند تشک های خیلی نرم قسمت های میانی بدن در تشک فرو روند.

اگر تشک شما خیلی نرم باشد، قسمت میانی بدن شما در تشک فرو می رود و این امر منجر به خم شدن ستون فقرات و تغییر شکل به حالت غیر طبیعی و در نتیجه کمردرد می گردد. از آنجا که این تشک ها سطح سفت تری نسبت به تشک های معمولی دارند، نیاز افرادی که خوابیدن بر روی زمین ترجیح می دهند را تأمین می کند.

 

مزایای تشک طبی | مزایای تشک ارتوپدیک

 

استراحتی تضمین شده بر روی تشک طبی

مطمئن بودن از راحتی محل خواب در هنگام شب کلید استراحت عضلات و مفاصل بدن شما خواهد بود. اگر بدن شما بتواند در وضعیتی طبیعی استراحت کند و ستون فقرات در حالتی صحیح قرار بگیرد، ماهیچه های شما می توانند استراحت کنند. اگر تشک شما متناسب با بدن شما نباشد، ماهیچه های شما باید در تمام طول شب کار کنند تا بتوانند تعادل بدن شما را حفظ کنند. این یکی از عللی است که منجر به حس درد و خشکی در زمان بیدار شدن می گردد.

ستون فقرات شما مسئولیت نگهداری بدن شما و تمامی نقش های آن در طول روز را دارد، بنابراین استراحت کافی در طول شب برای تأمین سلامت عمومی بدن امری ضروری به شمار می رود. اگر تشک شما نتواند همانند یک تشک طبی راحتی اندام شما را در هنگام استراحت تأمین کند، می تواند منجر به افزایش دردهای مفصلی شما گردد.

یک خواب راحت با استفاده از تشک طبی

یک تشک طبی با طراحی ویژه خود می تواند خوابی راحت را برای شما به ارمغان بیاورد.

ساختار تشک طبی

تشک های طبی با لایه های نگهدارنده متنوعی در بازار وجود دارند تا امکانات متفاوتی را در اختیار مصرف کنندگان قرار دهند. در اینجا تعدادی از ساختارهای داخلی تشک های طبی را معرفی می گردد:

 • فنر استاندارد (مارپیچ باز)
 • فنرهای پاکتی
 • مموری فوم– این نوع تشک می تواند در حل مشکل افرادی که دارای افرادی که دارای دردهای کمر و ستون فقرات هستند مفید باشد.
 • فوم ریلکس
 • فوم ژل – استفاده از تشک ژل دار در حس راحتی ستون فقرات و خنکی موثر است
 • لاتکس – تشک لاتکس به خاطر حالت فنری که دارند می توانند کمردرد را کاهش دهند.
 • مواد طبیعی پر کننده

برای مشاهده انواع تشک طبی، طبی فنری، ارتوپدیک و تشک های دارای فوم، مموری فوم، لاتکس و ژل مجموعه خانه تشک به صفحه انواع تشک مراجعه نمایید.


یکی از مهمترین عوامل در ساخت تشک های طبی و تشک های ارتوپدیک، تراکم فوم در آن ها است. معمولاً فوم های با تراکم بالا از نحوه قرارگیری ستون فقرات و تعادل آن بهتر محافظت می کنند. فوم های با تراکم متوسط قابلیت کمتری در فرم گیری به شکل بدن دارند و فوم های با تراکم پایین تأثیر کمتری بر کاهش کمردرد دارند.

میزان سفتی تشک بر کیفیت خواب افراد مؤثر است. میزان انعطاف مناسب در تشک بسته به نحوه خوابیدن شخص، قد و وزن او متفاوت است. افرادی که به پهلو می خوابند و زیاد از پهلویی به پهلوی دیگر جابه جا می شوند، باید به دنبال تشک های نرم تری باشند. نحوه قرارگیری این افراد بر کاهش فشار بر ستون فقرات مؤثر بوده و بنابراین بهتر است که تشک بتواند شکل طبیعی بدن را به خود بگیرد.

تشک های با نرمی متوسط برای افرادی که مداوم حالت خواب خود را تغییر می دهند و به محافظت از ستون فقرات نیاز دارند مناسب هستند. این فوم ها بهترین انتخاب برای افرادی هستند که بیشتر به پشت می خوابند و پایین کمر آن ها باید به طرز صحیح قرار گیرد.

تشک های سفت انتخاب مناسبی برای افرادی هستند که به شکم می خوابند یا وزنی بیش از 95 کیلوگرم دارند و یا دچار کمردرد هستند. این نوع تشک کمر و ستون فقرات را در وضعیتی ثابت و راحت قرار می دهد و از فرو رفتن بدن در تشک در حین خواب که منجر به بروز درد در بخش های پایینی کمر می شود، پیشگیری می کند.

راحتی و محافظت از کمر و کل بدن با استفاده از تشک طبی

زمانی که دراز می کشید باید بدن شما در یک راستا و صاف به گونه ای قرار گیرد که کاملاً با سطح تشک در تماس باشد و برای کاهش فشار بر ستون فقرات شما، وزن بدن شما را در تمامی نقاط پخش شود. در این حالت ستون فقرات شما در حالتی صاف قرار گرفته و گردن، شانه ها، و قسمت های مختلف کمر محافظت می شوند. اگر بین بدن و سطح تشک فاصله باشد، امکان محافظت کامل از اعضای بدن و مفاصل شما وجود نخواهد داشت و منجر به درد مفاصل خواهد شد.

با توجه به موارد ذکر شده استفاده از تشک های طبی برای افرادی که دارای درد در ناحیه کمر هستند و نیاز به محافظت ویژه از نحوه قرارگیری ستون فقرات دارند امری ضروری است. انواع تشک طبی، طبی فنری، فول ارتوپدیک و ژل پلاس تولید شده توسط مجموعه خانه تشک برای هدیه یک خواب راحت به شما تولید و ارائه می شود.

تشک ارتوپدیک چیست؟

تشک های ارتوپدیک به منظور ایجاد تکیه گاه و محافظت از ستون فقرات، پشت مفاصل طراحی شده اند، به نوعی که وضعیت خواب راحت را بهبود بخشند و دردها را کاهش دهند. این تشک ها در بین افرادی که از کمردرد و گردن درد رنج می برند، سالمندان و آنهایی که در دوران نقاهت ناشی از صدمات هستند، محبوبیت دارد.

عبارت “ارتوپدیک” به شاخه ای از علم پزشکی اشاره می کند که تمرکز آن بر سیستم اسکلتی و ساختارهای مرتبط از قبیل تاندون ها و رباط ها می باشد.

اگرچه بسیاری از شرکت ها، تشک های خود را به عنوان تشک ارتوپدیک عرضه می کنند، اما خریداران باید بدانند که هیچ مقررات وضع شده و استانداردهای مشخصی برای توصیف یک تشک ارتوپدیک وجود ندارد. از این رو عبارت ارتوپدیک، صرف نظر از اینکه به طور اختصاصی به عنوان تکیه گاهی مطلوب طراحی شده است، غالبا اصطلاحی مربوط به بازاریابی است. اما این بدان معنا نیست که این تشک ها برای خواب افراد سودمند نمی باشد، بلکه گفته می شود خریداران باید در خرید خود دقت نمایند.

چطور یک تشک ارتوپدیک انتخاب کنیم؟

کمر درد مزمن ارتباطی مستقیم با افزایش اختلالات خواب، کاهش طول مدت خواب و کیفیت و بازدهی آن دارد. یک تشک ارتوپدیک واقعی باید تلفیقی از کاهش فشار و محافظت را به ارمغان بیاورد. این تعادل می تواند برای تراز ستون فقرات، کاهش درد و هم چنین برای افرادی که تجربه خواب بر روی تشک های خیلی سفت را داشته اند، کمک کننده باشد.

در انتخاب تشک باید به دنبال چه مواردی باشیم؟

مهم ترین مسئله ای که در هنگام جستجوی تشک باید در نظر داشت فرم بدن، مدل خوابیدن و ترجیحات شخصی می باشد. اگرچه برخی از شرکت های تشک سازی ممکن است برای توصیف ویژگی، ساختار، لمس و مواد تشکیل دهنده این تشک ها، از اصطلاحاتی نظیر “بهترین” یا “راحت ترین” استفاده می کنند، تنها کسی که تصمیم می گیرد چه چیزی برایتان مناسب تر است خود شما هستید.

ویژگی هایی نظیر درجه ی سفتی، فرم دهی و کاهش فشار می تواند در میزان راحتی تشک شما تاثیر بگذارد.

قیمت

یک تشک ارتوپدیک واقعی می بایست از سایر مدل های موجود در بازار گران تر باشد. به این خاطرکه ایجاد تعادل مناسب در کاهش فشار و محافظت از ستون فقرات اغلب مستلزم استفاده از مواد با کیفیت بالاتر و طراحی های خاص می باشد.

درجه سفتی

یک تشک ارتوپدیک مناسب ترکیبی ایده آل از یک چهارچوب و تکیه گاه را ارائه می دهد. سفتی بیش از اندازه تشک می تواند بر ستون فقرات فشار بیاورد، حفظ تراز ستون فقرات را سخت کرده و به طور بالقوه باعث کشش عضلات شما شود. تشک بیش از حد نرم نیز به اندازه کافی از اندام ها محافظت نمی کند و می تواند فشار بیشتری به کمر شما وارد کند.

اگرچه تشک های ارتوپدیک اغلب کمی سفت تر هستند، درجه سفتی یک تشک ایده آل به فرم بدن و وضعیت بدن فرد در خواب بستگی دارد.

افرادی که وزن کم تری دارند معمولا برای اینکه از خواب خوب لذت بیشتری ببرند، نیازمند مدل های نرم تر هستند این در حالیست که افراد سنگین وزن معمولا به خاطر محافظت از کمر خود نیاز به انتخاب مدل های سفت تری دارند. به طور مشابه، افرادی که به پهلو می خوابند، برای کاهش نیروی فشار به اندام اغلب گزینه هایی که کمی نرمتر هستند را ترجیح می دهند. اما افرادی که رو به پشت یا رو به شکم می خوابند معمولا به مدل های سفت تر نیاز دارند. تا از افتادگی در قسمت میانی جلوگیری کند.

کاهش فشار

تسکین نقاط فشار زمانی اتفاق می افتد که تشک فرم بدن را گرفته، وزن را مجددا توزیع نماید و باعث کاهش فشار در قسمت های بزرگ تر و سنگین تر بدن گردد. این امر می تواند سبب کاهش ناراحتی های مفصلی و تراز ستون فقرات شود.

اگرچه رسیدن به کاهش فشار مطلوب نیز مستلزم انتخاب درجه سفتی مناسب برای فرم بدن و حالت خوابیدن می باشد.

مواد با کیفیت

به منظور بهره برداری هرچه بیشتر از هزینه ای که می کنید، شاید نیاز داشته باشید مدلی را انتخاب کنید که از مواد بادوام ساخته شده باشد تا سال ها راحت باقی بماند.

این تشک ها، با استفاده از مواد با کیفیت به احتمال بالاتری از اندام محافظت لازم را به عمل می آورند. از جهت دیگر برای افتادگی علی الخصوص در افرادی که کمر درد دارند مفید بوده و از آن جلوگیری می کنند.

با این حال، تشک های ارتوپدیک نسبت به سایر مدل های موجود در بازار گران تر هستند. چرا که در تولید بسیاری از آنها از مواد باکیفیتی استفاده می شود که آن ها را در برابر اثرهای سایشی مقاوم نماید.

جداسازی حرکت

جداسازی حرکت به چگونگی کاهش انتقال حرکت توسط تشک اشاره می کند. جلوگیری از انتشار لرزش در سراسر سطح تشک می تواند اختلالات خواب همسر یا حیوانات خانگی در طول شب کاهش دهد. به طور کلی، تشک هایی که فوم های لایه دار و محکم و راحتی دارند، در امر جداسازی حرکت بهتر عمل می کنند.

تنظیم دما

تنظیم دما، بر توانایی تشک در حذف گرمای اضافی و متقابلا گرم نگه داشتن شما هنگامی که هوا سردتر است، اشاره دارد. مخصوصا افرادی که در طول شب با پوشش گرم تری می خوابند باید به این توجه داشته باشند، چرا که این تشک ها می توانند با ایجاد تفاوت قابل توجهی در طول شب شما را راحت و خنک نگه دارند.

به طور کلی تشک هرچه سفت تر باشد، جریان هوای بیشتری را در خود انتقال می دهد، در حالی که تشک های منطبق تر گرما را در خود حبس می کنند؛ به ویژه اگر در ساختار آن مموری فوم استفاده شده باشد و ویژگی های طرح ریزی شده و خنک کننده نداشته باشد.

محافظ لبه ای

این عنوان به استحکام ایجاد شده در پیرامون تخت خواب اشاره دارد. این ویژگی برای افرادی که در گوشه تخت می خوابند یا کسانی که دائما در خواب غلت می زنند میتواند یک امتیاز مهم باشد. آن هایی که از دردهای مفصلی رنج می برند نیز احتمالا تشکی را انتخاب می کنند که لبه های آن محافظ داشته باشند.

هم ترازی

یک تشک هم تراز بدن شما را در یک چهارچوب نگاه می دارد و با جلوگیری از فشار وزن به قسمت های نامناسب موجب کاهش فشار می شود. با کیفیت ترین تشک های ارتوپدیک رویه هایی بر پایه ی فوم دارند که خود را به قالب بدن درآورده و یک خواب سالم را ایجاد می کنند.

اما به یاد داشته باشید که بدن هر فرد متفاوت است و شما باید آنچه را که برایتان راحت تر می باشد را امتحان کنید.

حالت خوابیدن

چهار حالت اصلی برای خوابیدن وجود دارد: رو به پشت، به پهلو، به شکم و ترکیبی که تلفیقی از سه مورد می باشد. حالتی که در آن به خواب می روید می تواند، تا حد زیادی بر آنچه از یک تشک احتیاج دارید اثر بگذارد. زیرا بر نقاط فشار و تراز ستون فقرات آسیب وارد می کند.

قبل از خرید یک تشک ارتوپدیک، کمی زمان بگذارید و فکر کنید که چگونه می خوابید و چه میزان سفتی برای بدن شما مناسب تر می باشد.

نوع تشک

چهار نوع تشک اصلی وجود دارد: تشک فوم، تشک با فنر داخلی، هیبریدی و لاتکس. هرکدام از این مدل ها ذاتا دارای مزایا و معایبی می باشند. هم چنین می توانند از لحاظ ساختاری و مواد تشکیل دهنده با یکدیگر متفاوت باشند.

هر نوع تشکی می تواند مثل یک تشک ارتوپدیک عمل کند، به شرط آنکه از درد در نواحی پشت، گردن، مفاصل و ماهیجه ها جلوگیری کرده و از اندام ها محافظت کند.

تشک های هیبریدی

در تهیه تشک های هیبریدی می توان از طیف وسیعی از مواد استفاده کرد. لایه محافظتی از فنرهایی تشکیل شده است و سیستم راحتی شامل پلی فوم، مموری فوم، میکروکویل ها، لاتکس بوده و یا از پنبه، یا فیبرهای دیگر تشکیل شده است.

تفاوت اصلی بین تشک های هیبریدی و فنری، ضخامت اضافه شده سیستم آسایشی در مدل های هیبریدی است که معمولا سطحی هموارتر را ایجاد می کنند.

تشک های هیبریدی برای کسانی که به طور گرم می خوابند و در عین حال از هم ترازی یک تشک فومی لذت می برند، گزینه  بسیار مناسبی است. به طور کلی، سیم های ماپیچی موجب ایجاد جریان هوا، جهش و محافظت لبه ای می شوند، در حالی که سیستم هم ترازی و آسایشی می تواند فشار وارده بر پشت را کاهش داده و حرکات را در بر بگیرد.

هم چنین در ساخت بسیاری از تشک های ارتوپدیک هیبریدی، سیستم های محافظتی نواری را به منظور هدف قرار دادن نقاط فشار و ارتقای وضعیت بدنی، قرار داده اند.

تشک های فنری

تشک های فنری معمولا یک لایه نازک راحت از جنس فوم یا پنبه در قسمت بالایی لایه ای ضخیم از سیم پیچی دارند. در حالی که بعضی افراد به خاطر خاصیت ارتجاعی، سهولت حرکت، جریان هوا و محافظت لبه ای ارائه شده، تشک های فنری را انتخاب می کنند، برخی دیگر ممکن است تشخیص دهند مدل هایی که فنر داخلی دارند، فاقد میزان هم ترازی و زیر ساخت مطلوبی هستند.

اینکه آیا یک تشک با فنر داخلی برای شما مناسب هست یا خیر بستگی به نوع درد و رنج شما دارد. اگر ناراحتی شما ناشی از تراز ضعیف ستون فقرات به دلیل فرو رفتگی بیش از حد باشد، چنین تشکی می تواند برای شما مدل ایده آلی باشد.

با این وجود، اگر مشکل شما در نقاط فشار باشد، ممکن است نوع دیگری از تشک با فنر داخلی و رویه ای نرم تر نیاز داشته باشید.

تشک فوم

در تشک های فوم، در هر دو لایه ی محافظتی و راحتی از فوم استفاده شده است. لایه های محافظتی معمولا از پلی فوم ها با تراکم بالا ساخته می شوند؛ اما در لایه های راحتی از فوم های نرم تر و منطبق تری استفاده می شود.

تشک های مموری فوم، پلی فوم و تشک های لاتکس بسته به نوع درجه ی هم ترازی، انعطاف پذیری و قابلیت تنفس انتخابی محبوب می باشند.

برای افرادی که از درد رنج می برند، تشک ارتوپدیک فومی می تواند انتخابی عالی باشد، اما بدن آنها به شدت به تشک فشار وارد می کند. فوم باید طوری باشد که به قالب بدن درآمده و همزمان با محافظت از ستون فقرات فشار وارده را هم کاهش دهد.

از آنجا که، جابجایی تشک های فوم اغلب دشوارتر است و غالبا لبه های محکمی ندارند، امکان دارد این امر برای افرادی که دارای مشکلات حرکتی باشند چالش برانگیز باشد.

 تشک لاتکس

لاتکس اغلب به صورت طبیعی و از درخت کائوچو استخراج می گردد؛ اما گاهی اوقات به صورت مصنوعی نیز تهیه می شود.

در اغلب تشک های ارتوپدیک از لاتکس استفاده می شود، چرا که باعث ایجاد هم ترازی با فرورفتگی کم و ایجاد یک سطح حفاظتی در نقاط فشار می گردد. همچنین تشک لاتکس قابل انعطاف، تنفس پذیر و بادوام است.

تمام مدل های لاتکس طبیعی در  بین مصرف کنندگان آگاه به محیط زیست محبوبیت دارند.

مزایا و معایب تشک های ارتوپدیک

تشک ارتوپدیک می تواند تاثیر قابل توجهی در تراز پشت کمر و ستون فقرات بسیاری از افراد و کمک به کاهش دردهای کمر و مفاصل آن ها داشته باشد. به همین دلیل، مدل های ارتوپدیک اغلب به کسانی که آرتروز دارند، توصیه می شود. با اینحال این راه حل ها برای همه مناسب نیستند. برای برخی از افراد ممکن است تشکی با طراحی متفاوت مناسب تر باشد.

مزایا

 • افزایش حفاظت از ستون فقرات: تشک های ارتوپدیک به طور خاص به منظور افزایش تراز ستون فقرات طراحی شده اند.
 • کاهش ناراحتی: یک تشک ارتوپدیک مناسب باید هم زمان از ستون فقرات حفظت کرده و به طور بالقوه درد را در طول خواب شب محدود سازد.

معایب

 • قیمت نسبتا بالا: تشک های ارتوپدیک نسبت به سایر تشک های موجود در بازار قیمت بالاتری دارند.
 • مشکل در خرید: با توجه به آنکه بسیاری از تولیدکنندگان تشک های خود را به عنوان تشک ارتوپدیک به فروش می رسانند، پیدا کردن یک مدل ارتوپدیک واقعی می تواند دشوار باشد.

 

مزایای تشک ارتوپدیک

 

فواید تشک ارتوپدیک

یک تشک ارتوپدیک به روش های متعدد برای بدن شما مفید می باشد. در خواب بهتر و عمیق تر به شما کمک می کند، بدن شما را از هرگنه درد خلاص میکند و عضلاتتان را بهبود می بخشد. هم چنین یک تشک ارتوپدیک در حفظ وضعیت بدنی مناسب سودمند بوده، عضلات پشت را تقویت کرده و به حفظ تراز ستون فقرات کمک می کند.

در اینجا به جزییات بیشتری در مورد فواید تشک های مموری فوم می پردازیم که در ساخت آن ها به نیازهای ارتوپدی شما اهمیت داده شده است. این ها تنها بخشی از دلایلی است که به شما می گوید چرا باید روی یک تشک ارتوپدیک سرمایه گذاری کنید؟

 • با تشک های ارتوپدیک دیگر درد آزار دهنده وجود ندارد.

یک تشک ارتوپدیک برای سلامت بدن شما مفید است؛ به شما کمک می کند، تا با کمردرد وگرفتگی عضلات خداحافظی کنید، به ویژه در نقاط فشار مانند گردن، شانه، باسن و سایر اندام های بدن.

اگر به دنبال چیزی هستید که حرکات شما را در رختخواب به خوبی درک کند، ما به شما توصیه میکنیم که تشک های ارتوپدیک و التراپدیک خانه تشک را حتما امتحان کنید و از مزایای آن در سلامتی بهره مند شوید.

فناوری استفاده شده در طراحی تشک های ارتوپدیک، به انطباق فرم بدن فرد در خواب کمک میکند. این امر از خمیدگی ستون فقرات به شکل غیرطبیعی جلوگیری می کند.

از این گذشته، این تشک ارتوپدیک به طور مخصوص برای کسانی طراحی شده که آرتروز، کمردرد و مسائل دیگری از این قبیل در مورد عضلات، استخوان ها، مفاصل و غیره… دارند. با استفاده از این تشک می توانید دردهایتان را کاهش داده و بهتر بخوابید. هم چنین این تشک ارتوپدیک، وزن بدن را به طور یکنواختی توزیع می کند تا بهترین نوع محافظت را در هنگام خواب دریافت کنید.

 • تراز سالم تر ستون فقرات و وضعیت بدن در حالت مطمئن

خوابیدن بر روی یک تشک معمولی، ممکن است به آرامی تراز ستون فقرات را از بین ببرد. ممکن است مشکل قابل مشاهده نباشد، اما با گذشت زمان شما را به سمت کمری ناسالم و ضعیف سوق می دهد. از این رو، تغییر تشک به تشک ارتوپدیک دارای اهمیت است.

محافظتی که یک تشک مموری فوم ارائه می دهد و استحکامی که تراز ستون فقرات را به صورت طبیعی حفظ می کند، همان چیزی است که برای کمردرد به دنبال آن بودید.

علاوه براین، لایه های ناحیه ای-پشتیبانی جداری داخل آن کمک می کند تا مطمئن شوید سنگین ترین قسمت آن استقامت بیشتری دارد و در نتیجه محافظت بیشتری هم ارائه می دهد.

تشک های ارتوپدیک به گونه ای طراحی شده اند که قسمت های نرم تر آن ها نیازهای مورد نظر قسمت های سبک تر بدن را فراهم می کند. آن ها به طریقی عمل می کنند که مطمئن شوند ستون فقرات هم تراز می باشد. از این رو، بهتر از تشک های دیگر به رهایی از درد کمک می کند.

 • ماندگاری بیشتر از تشک های معمولی

طول عمر تشک های ارتوپدیک یکی از دیگر مزیت های آن است. برخلاف تشک های معمولی، تشک های ارتوپدیک از طول عمر بالاتری برخوردارند. هم چنین در برابر ضربه، استفاده منظم، سایش و پارگی و غیره، به راحتی تسلیم نمی شود.

برخی تشک ها عمر طولانی دارند، اما اغلب آن ها از سلامت درستی برخوردار نیستند. ولی یک تشک ارتوپدیک برای سال ها برای شما می ماند. آن ها با گذشت زمان از بین نمی روند و برای حفظ سلامت کمر شما طراحی شده اند.

 • دردهای بدن را کاهش می دهد.

درد بدن و کمر درد، مستقیما مرتبط با قدرت عضلانی شما می باشند و هرچه سریع تر از آن مراقبت نشود، رو به وخامت می رود. از این رو، توصیه می شود از مزایای وضعیت ایده آل و سلامت بدنی این تشک ها لذت ببرید.

علاوه بر این، استفاده از تشک های ارتوپدیک ممکن است دردهایی را کاهش دهد که شما حتی از آن اطلاع نداشتید.

 • خواب راحتتر و عمیق تر

با یک تشک ارتوپدیک مناسب، بهتر، عمیق تر و سریع تر به خواب می روید. توصیه می شود از تشک های ارتوپدیک خانه تشک استفاده کنید، چرا که به خاطر طراحی علمی، مکانیزم مناسبی برای خواب بهتر شما ایجاد می کند. هنگامی که تمام این عوامل فراهم باشد، خود به خود راحتتر و عمیق تر به خواب می روید.

 • ابتدا بهداشت را حفظ می کند.

یک تشک ارتوپدیک با کیفیت، در درجه ی اول همیشه بهداشت را حفظ میکند. بدین معنی که گرد و غبار را نگه نمی دارد و به راحتی می توان از آن مراقبت کرد. اما هم چنان بهتر است که به منظور دور نگه داشتن آن ها، برای تشک خود یک محافظ تشک تهیه کنید.

 • پس از سال ها استفاده صدای جیرجیر آن در نخواهد آمد.

تشک های فنری تنها پس از چند سال استفاده، جیرجیر می کنند و پاره می شوند. به همین دلیل تشک های ارتوپدیک به عنوان بهترین گزینه در نظر گرفته می شوند. تشک های فنری از یک لایه رویی از جنس مموری فوم ساخته شده است.

با تشک های ارتوپدیک دیگر نیاز نیست نگران میزان راحتی باشید که تحت تاثیر عمر تشک قرار می گیرد.

 • سموم را دور نگاه دارید

یکی از مزایای تشک ارتوپدیک، عاری بودن از هر نوع آلودگی است. این تشک ها برای کسانی که آلرژی دارند، بهترین انتخاب است؛ چرا که محافظت از پوست شما را تضمین کرده و خواب شما را عاری از زحمت می کند.

بدین ترتیب، برای پوست های حساس و آسیب پذیر بی خطر است.

 • محافظت حداکثری از استخوان ها و عضلات

دراز کشیدن روی یک تشک معمولی، ایده خوبی نیست. چرا که آن ها فاقد مکانیسم خاص مورد نظر برای محافظت از اندام شما می باشند. به علاوه، این فقط به کمر شما محدود نمی شود؛ بلکه عضلات درگیر با آن هم مورد آسیب واقع می شوند. بطور کلی، مانع از تناسب اندام و روی فرم بودن بدن شما می شود.

این همان جایی است که تشک های ارتوپدیک به کار شما می آیند. علاوه بر محافظت کامل از کمر، تاثیری سالم و مثبت بر روی عضلات اطراف آن نیز می گذارد. در نتیجه استخوان ها را در فرم و تراز مناسبی قرار می دهد.

 • وزن شما را بصورت یکسان توزیع می کند.

هنگامی که روی یک تشک ارتوپدیک بخوابید، متوجه قدرت این تشک ها در توزیع درست وزن در سراسر آن خواهید شد. بنابراین، هیچ احساس فشاری بر روی نقاط خاصی از بدن خود از جمله، باسن، گردن و یا پشت خود نخواهید کرد. بدن شما بطور خودکار شل شده و این امکان را به شما می دهد تا به خواب آرامی بروید.

 • کمر خود را بهبود بخشید.

کمر شما در ناحیه پایین پشت قرار دارد که مخصوصا در راستای کارهای انبوه خانه، متحمل بیشترین فشارها می باشد؛ و استفاده از تشک های معمولی فقط کار را بدتر می کند. تشک های ارتوپدیک از آن جا که برای تسکین درد ساخته شده اند، برای ستون فقرات و کمر شما مفید هستند.


تمامی تشک های تولید شده توسط خانه تشک از نوع تشک طبی هستند. تشک کینگ بونل، تشک مدیکالی، تشک گرین پدیک، تشک ارگو، تشک اسلیپ دریم فنری، تشک اسلیپ دریم فوم، تشک الیوفرم، تشک ارتولوکس، تشک ویسکو ایر ، تشک مدیکال گرید فوم ژل پلاس و تشک بیوتی نایت برای ارائه خوابی استاندارد و طبی آماده ارسال به منزل شما هستند.


مجموعه خانه تشک با بهره گیری از دانش روز دنیا، با تجربه چندین ساله خود، در زمینه تولید انواع کالای خواب اعم از تشک، بالش، باکس و تاج تخت، محافظ تشک و ملحفه و پتو فعالیت می کند. برای آشنایی بیشتر انواع تشک خانه تشک از صفحه محصولات ما بازدید نمایید و در صورت نیاز به کسب اطلاعات در ارتباط  با تشک طبی، تشک فول ارتوپدیک، تشک مموری فوم و تمامی تشک های مجموعه و آشنایی با نکات خرید تشک با شماره تلفن 02122606066 تماس حاصل فرمایید. جهت اطلاع از آخرین تخفیف ها و جشنواره های فروش از اینستاگرام خانه تشک بازدید کنید.

خانه تشک تولیدکننده انواع تشک با کمال افتخار در خدمت مردم عزیز ایران می باشد.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ با ما درمیان بگذارید.
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم
0
  0
  سبد خرید
  سبد خرید شما خالی استبازگشت به فروشگاه
  به بالای صفحه بردن