بهترین تشک برای کمر درد

فهرست مطالب نمایش

در صورتی که از کمر درد رنج می برید می بایست از نقش تشک در درد خود با خبر باشید.


 

چگونه کمردرد بر خواب تاثیر می گذارد

کمردرد یک مشکل گسترده است که تقریبا 80% از بزرگسالان را تحت تاثیر قرار می دهد. این درد تمام انواع فعالیت های روزانه از جمله راه رفتن، کارکردن، نشستن، و حتی برداشتن وسایل سبک را هم دشوار کند.

متاسفانه کمردرد برای خواب هم تاثیر دارد و یافتن یک موقعیت راحت برای به خواب رفتن و خوابیدن به طور صحیح در تمام طول شب را دشوار می سازد. مطالعات نشان می دهد بیش از نیمی از افراد با درد پایین کمر در هنگام خواب مشکل دارند که این اثرات منفی بر خواب، در افراد با درد کمر ناگهانی و طولانی مدت (حاد) و افرادی که دردکمر مداوم (مزمن) دارند ایجاد می شود. این افراد، خواب ناپیوسته ای دارند و به طور مداوم در طول شب بیدار می شوند. پس از بیدار شدن از خواب، به دلیل این دردها برگشتن به خواب مشکل می باشد. درد همچنین می تواند منجر به استرس، افسردگی و اضطراب شود، که همگی می توانند برای کیفیت خواب مضر باشند.

رنج بردگان از کمردرد می توانند چندین مرحله را انجام دهند که تلاش کنند احساس و خواب بهتری داشته باشند. دریافت کمک های پزشکی برای مشکلات جدی کمر ممکن است به کاهش درد کمک کند. درمان ها براساس علت و طبیعت علایم شخص است و می تواند طیفی از جراحی تا فیزیوتراپی تا داروهای تسکین دهنده درد داشته باشد. تغییرات کوچکتر می توانند همچنین به کاهش درد کمک کنند. مراقبت در زمان برداشتن، نشستن با وضعیت مناسب، اجتناب از حرکات غیرطبیعی می تواند تشدید کمردرد را کاهش دهد. در نهایت داشتن یک تشک که بدن را در راستای استاندارد نگه دارد می تواند فشار روی ستون فقرات را کاهش دهد خواب بهتر را تسهیل کند.

انواع کمردرد

کمردرد می تواند به شکل های بسیار متفاوت و به دلایل متنوع گسترده ظاهر شود. برای کمک به طبقه بندی کمردرد، به طور طبیعی آن را به دو دسته حاد و مزمن تقسیم می کنند.

کمردرد حاد سریعا بروز می کند و اغلب درد تیز و شدیدی دارد. در بسیاری از موارد، کمردرد حاد مستقیما با یک اتفاق خاص نظیر افتادن، یک چرخیدن ناشیانه بدن، یا برداشتن یک جسم سنگین مرتبط است. این دردی است که معمولا از آسیب به ماهیچه ها و یا رباط ها ناشی می شود.

کمردرد مزمن سه ماه یا بیش تر طول می کشد و برخلاف تلاش برای درمان آن، پایدار است. این کمردرد می تواند شامل یک درد شدید باشد اما ممکن است به صورت یک کوفتگی عضلانی یا یک درد مبهم رخ دهد. گاهی اوقات می تواند به یک آسیب قبلی مرتبط باشد، اما اغلب دلیل واضح یا فوری ندارد.

طبقه بندی دیگری که می توان برای کمردرد ارائه داد، تقسیم آن بر اساس تاثیر بر بخش های مختلف کمر است.

درد پایین کمر

درد پایین کمر شایع ترین نوع درد کمر است. ناحیه کمری را تحت تاثیر قرار می دهد، که شامل 5 مهره پایین (L1-L5) ستون فقرات است. درد در این ناحیه دومین دلیل رایج پس از علایم مشابه سرماخوردگی و آنفولانزا است که مردم به دکترشان مراجعه می کنند. درد پایین کمر می تواند به کشیدگی ماهیچه ای اساسی و همچنین مسائل پیچیده تری که بر اعصاب، اندام و مهره تاثیر می گذارند، مرتبط باشد. مثال هایی از علل ممکن شامل شکستگی های متراکم، پارگی یا فتق دیسک ها و باریک شدن ستون فقرات (تنگی مجرای نخاعی) باشند. پایین کمر انحناهای بیش تر و دامنه حرکتی بیشتری نسبت به بخش های دیگر کمر دارد و این مسئله آن را نسبت به آسیب های مرتبط با حرکات و وضعیت شامل وضعیت قرار گرفتن در طول خواب مستعدتر می کند.

اگر تشک شما حمایت ناکافی داشته باشد، ممکن است پایین کمر به شکل غیرطبیعی بچرخد یا خم شود. برای مثال، اگر تشک خیلی نرم است یا کهنه شده است، باسن که وزن بیش تری تحمل می کند، ممکن است عمیقا در تشک فرو رود و هم راستا با ناحیه کمری نباشد. زمانی که آن یا هر تغییر وضعیتی برای یک دوره طولانی در طول شب حفظ شود می تواند مستقیما به درد کمر کمک کند.

 

بهترین تشک برای کمر درد

 

درد میانی کمر

درد میانی کمر کمتر از درد پایین کمر رایج است. قسمت میانی کمر معمولا به عنوان بالای ستون فقرات کمری اما زیر ستون فقرات مشخص می شود. آناتومی این ناحیه برای پیشبرد پایداری در برابر انعطاف پذیری، کاهش تمایل برای آسیب های ناشی از حرکت نسبت به بخش پایین کمر طراحی شده است. اگرچه درد میانه کمر کمتر رایج است می تواند هنوز به عنوان نتیجه ای از شرایط متعدد رخ دهد. فشردگی عصب، آسیب به دیسک ها، شکستگی ها و آسیب به ماهیچه ها یا رباط ها ممکن است در این ناحیه رخ دهد. درد میانی کمر می تواند همچنین ناشی از مشکلات زمینه ای جدی نظیر تومورها یا مشکلات اندامی باشد که بررسی آن توسط دکتر را با اهمیت می سازد مخصوصا اگر درکنار دیگر علایم غیرقابل توضیح رخ دهد.

کوفتگی عضلانی درد در ناحیه میانی کمر می تواند به علت وضعیت نامناسب و فقدان حمایت ستون فقرات ایجاد شود. به دلیل اینکه مدت زمانی را در وضعیت درازکش در طول خواب می گذرانیم، این مسائل هم ترازی می تواند اغلب به تشکی که از بدن حمایت کافی نمی کند و تشکی که از نقاط سنگین فرد حمایت نمی کند مرتبط باشد.

درد بالای کمر

درد بالای کمر کمتر از درد پایین کمر متداول است اما بیش از درد میانی کمر رخ می دهد. این درد روی ناحیه قفسه سینه تاثیر دارد که از پایین قفسه سینه تا پایین گردن امتداد دارد و شامل 12 مهره است که به دنده ها متصل می شوند. همانند درد میانی کمر، کاهش انعطاف پذیری استخوان ها و ماهیچه ها در این ناحیه تنش های مبتنی بر حرکت را کمتر از پایین کمر شایع می سازد. درد بالای کمر می تواند به دلایل مشابه بخش میانی کمر رخ دهد- عصب، دیسک، ماهیچه، رابط، یا مشکلات مهره ها اما احتمال اینکه این درد با یک مسئله جدی بالقوه مرتبط باشد بیش تر است.

درد در بالای کمر یا شانه ها همچنین می تواند به دلیل وضعیت نامناسب یا غیرحمایت کننده بدن باشد. اگر ارتفاع بالش صحیح نباشد یا اگر تشک به طور مناسب شانه ها را جا نمی دهد، ممکن است فشار زیادی را بر ناحیه قفسه سینه وارد کند و خطر درد بالای کمر را افزایش می دهد.

صرف نظر از اینکه آیا درد کمر به طور ناگهانی شروع شده است یا یک مسئله طولانی مدت بوده است، افرادی که آن را تجربه کرده اند باید به یک پزشک مراجعه کنند. پزشک نه تنها می تواند به تلاش برای کاهش درد کمک کند بلکه می تواند یک فرآیند تشخیصی کامل را برای تعیین اینکه درد کمر توسط یک مسئله سلامتی زمینه ای جدی تر ایجاد شده را انجام دهد.

علل کمردرد

مشکلات مرتبط با ستون فقرات

کمردرد اغلب به این دلیل رخ می دهد که گاهی مفاصل، عضلات، دیسک ها واعصاب نخاعی شما به درستی با هم جفت نمی شوند و حرکت می کنند. دکتر می تواند این مورد را بررسی کند.

فتق یا جابه جایی دیسک ها

اگر دکتر شما این را ذکر کرد، بافت نرم بین دیسک های مفاصل شما بیرون زده است که معمولا به دلیل ساییدگی و پارگی ایجاد می شود. دیسک های فتق شده می توانند موجب درد در پایین کمر یا لگن شما شوند زیرا اعصاب در فشار هستند.

دیسک های برآمده

در این حالت، دیسک ها بیرون زده اند، یا برآمده اند اما نه به اندازه دیسک های فتق شده. شما معمولا این علایم را ندارید، اگر به ریشه عصب فشار آورید آن را حس خواهید کرد.

بیماری دژنراتیو دیسک

دیسک ها یا ضربه گیرهای بین مهره های ستون فقرات شما، منقبض یا پاره شده اند که موجب ساییدگی استخوان ها روی همدیگر می شود.

التهاب و ساییدگی مفصل ساکروایلیاک

این جایی است که ستون فقرات و لگن شما به هم می رسند. حرکت زیادی ندارد اما مهم است زیرا بار بالاتنه را به پایین تنه منتقل می کند. تورم و ساییدگی غضروف مفصل می تواند پس از آسیب به دلیل آرتریت، عفونت یا حتی بارداری رخ دهد.

تنگی کانال نخاع

اگر شما این مشکل را دارید کانال نخاعتان باریک شده است که فشاری را به ستون فقرات و اعصابتان اضافه می کند. درنتیجه احتمالا پاها و شانه هایتان احساس بی حسی دارند. برای بسیاری از افراد بالای 60 سال رخ می دهد.

اسپوندیلولیستزیس

یک استخوان در ستون فقرات به سمت جلو و بیرون جای خود لغزیده است، که معمولا در پایین کمر است. مشابه دژنراتیو این نیز یک بیماری آرتریت است که مفاصل و رباط های نگهدارنده ستون فقرات هم راستا را تضعیف می کند.

تصادفات و آسیب ها

تصادفات اتومبیل، زمین خوردن ها، رگ به رگ شدن عضلات، کشیدگی ها و شکستگی ها هم می توانند موجب درد کمر شوند. آسیب ها می توانند منجر به برخی مشکلات جسمی شوند، اما برخی می توانند به تنهایی موجب تمام دردها شوند.

شکستگی ستون فقرات یا مهره ها

شکستگی ستون فقرات می تواند ناشی از ضربه به کمر، افتادن، یا اگر پوکی استخوان دارید باشد.

رگ به رگ شدن و کشیدگی

آسیب به رباط ها، ماهیچه ها و تاندون هایی که از ستون فقرات و مفاصل آن حمایت می کنند می تواند منجر به درد کمر شود که اغلب زمانی رخ می دهد که شما چیزی را برمی دارید و هم زمان می چرخید. همچنین می تواند به علت تصادفات ماشین و آسیب های ورزشی رخ دهد.

اسپاسم

زمانی که ماهیچه ها و تاندون ها در بخش پایین کمرتان پاره می شوند شما به اسپاسم مبتلا می شوید. معمولا زمانی رخ می دهند که شما در حال ورزش کردن هستید.

محرک های سبک زندگی

درد کمر می تواند با کارهایی که در زندگی روزمره انجام می دهید یا انجام نمی دهید رخ دهد، نظیر:

 • خمیده بودن در پشت میزتان
 • برداشتن اجسام سنگین
 • اضافه وزن داشتن
 • ورزش نکردن
 • سیگار کشیدن
 • پوشیدن کفش پاشنه بلند

احساسات

قدرت احساسات را در ایجاد درد دست کم نگیرید. استرس می تواند منجر به تنش ماهیچه ها در کمر شود و افسردگی و اضطراب ممکن است احساس درد را حتی بدتر کند.

آرتریت

این یک بیماری مفاصل است که موجب کوفتگی عضلانی، تورم و التهاب می شود.

استئوآرتریت

این نوع از آرتریت زمانی رخ می دهد که غضروف ها و استخوان هایتان می شکنند. این اغلب افراد را بعد از سن میانسالی تحت تاثیر قرار می دهد.

اسپوندیلیت آنکیلوزان

این یک نوع از آرتریت است که مفاصل و رباط هایتان را در طول ستون فقرات تحت تاثیر قرار می دهد.

اسکولیوز یا انحنای ستون فقرات

این معمولا چیزی است که شما در زمان تولد دارید. اگر درد وجود داشته باشد، معمولا در میانه زندگی آغاز می شود.

بارداری

زمانی که باردار هستید وزن شما زیاد می شود که می تواند باعث کشیدگی کمر شما شود.

تومورها

در موارد نادر، شما می توانید آن ها را در کمرتان ببینید. آن ها معمولا توسط سرطانی که از جایی دیگر در بدنتان آغاز شده پخش می شوند.

سایر عوامل

 • سنگ های کلیه و عفونت ها
 • اندومتریوز، تجمع بافت رحم در بیرون از رحم)
 • استئومیلیت یا دیسکیت، عفونت ها در استخوان ها و دیسک های ستون فقرات
 • فیبرومیالژیا، بیماری که موجب درد عضلانی گسترده می شود.

بسته به علت درد شما، درمانتان می تواند شامل تغییر سبک زندگی، دارو، یا احتمالا جراحی باشد. اگر در کمرتان حس سلامتی ندارید با پزشکتان صحبت کنید. آن ها می توانند به شما کمک کنند علت آسیب را کشف کنید و کمک می کنند شما احساس بهتری داشته باشید.

آیا وضعیت خوابیدن بر درد کمر تاثیر دارد؟

وضعیت خوابیدن می تواند تاثیر مستقیمی بر درد کمر داشته باشد. هر وضعیت خوابی مجموعه منحصر بفردی از نقاط فشار و نواحی را ایجاد می کند و این دلیل این است که چرا داشتن یک تشک طبی مناسب متناسب با وضعیت خواب شما، بخش مهمی از پیشگیری و کاهش درد کمر است.

افرادی که به پشت می خوابند تمایل دارند که جدی ترین نقاط فشار را در اطراف نواحی کمری داشته باشند. اگر تشک خیلی نرم باشد، وزن شکم موجب می شود که این ناحیه از هم راستایی با پشت و لگن خارج شود. اگر تشک خیلی سفت باشد، انحنای طبیعی ستون فقرات در ناحیه کمری را تامین نمی کند. به این دلیل، تشک متوسط معمولا برای کسانی که به پشت می خوابند بهتر عمل می کند. کسانی که به پهلو می خوابند در شانه ها و لگن نواحی با بالاترین فشار را دارند. تشک باید به اندازه کافی هم تراز باشد تا ضربات نقاط فشار را بگیرد اما آنقدر نرم نباشد که به آنها اجازه دهد عمیقا در تخت فرو روند تا از راستای بدن خارج شوند. بیش تر کسانی که به پهلو می خوابند از یک تشک متوسط بهتر نتیجه می گیرند.

 

بهترین تشک برای کمر درد

 

کسانی که به شکم می خوابند، نقاط فشاری مشخصی در ناحیه کمری و اطراف گردن دارند. اگر بالش آن ها خیلی بلند است، می تواند خمیدگی بیش از حد در گردن و بالای کمر ایجاد کند. اگر تشک نرم است، ناحیه لگن می تواند بیش از حد فرو رود و بدن شکل U می گیرد که بر ستوان فقرات و همچنین ماهیچه ها و رباط ها در پایین کمر فشار می آورد. در نتیجه، کسانی که به شکم می خوابند اگر از یک بالش نازک استفاده کنند و یک تشک سفت داشته باشند درد کمر کمتری خواهند داشت. وزن بدن همراه با وضعیت خوابیدن یک فاکتور مهم در نظر گرفته می شود. افرادی که وزن بیشتری دارند بیش تر در تشک فرو می روند، خطر ناهماهنگی در بخش های سنگین تر بدن را در تمام وضعیت های خواب تشدید می کند. افرادی با وزن بدنی بالاتر از حد متوسط معمولا نیاز به تشک سفت تری از کسانی که وزن متوسط دارند و در همان وضعیت می خوابند دارند.

به طور مشابه، افرادی که وزن کمتر دارند کمتر مستعد فرورفتن در تخت هستند و می توانند روی تشک نرم تر، هم ترازتر بدون همان خطرات بیرون رفتن از راستای بدن بخوابند. در واقع، برای گرفتن حمایتی که آن ها نیاز دارند، افراد با وزن سبک تر عموما نسبت به افراد با وزن متوسط در همان وضعیت خواب نیاز به تشک نرم تری دارند.

آیا تشک می تواند موجب درد کمر شود؟

یک تشک قطعا می تواند دلیلی برای کمردرد باشد زیرا نقش مهمی در چگونگی قرارگیری وضعیت بدن در سراسر شب دارد. بیش تر مردم می دانند که وضعیت مهم است اما فقط درمورد وضعیتشان در شرایط ایستادن و نشستن فکر می کنند. این امر می تواند موجب شود که اهمیت داشتن یک تشک که براساس شکل بدن آن ها، وزن و وضعیت خوابیدنشان برای آن ها مناسب باشد را نادیده بگیرند. اگر ستون فقرات و و مفاصل در طول خواب هم راستا نیستند و مستهلک می شوند، قادر به ریلکس شدن نیستند. به جای بهبودی، بدن کشیده می شود و مسائل قبلی کمر تشدید می شوند. ساده ترین راه برای دانستن اینکه آیا تشک یک عامل کمک کننده به درد کمر است یا نه این است که درد در زمان صبح که از خواب بیدار می شوید مشخص تر است. اگر درد در زمانی که از تخت خواب بیرون می آیید بدتر می شود و در طول روز فروکش می کند، احتمال زیادی وجود دارد که تشک شما نقشی در دردهای شما بازی می کند.

مشخصات تشک مناسب برای افراد مبتلا به کمر درد

تشک طبی و تشک ارتوپدیک

به هیچ عنوان با شنیدن نام تشک طبی و تشک ارتوپدیک و بدون امتحان کردن تشک، اقدام به خرید تشک نکنید. شرکت های موجود در بازار با توجه به استانداردهای خود سعی در ساخت تشکی دارند که بیشترین پشتیبانی از ستون فقرات را داشته باشد. صرفا دیدن نام ارتوپدیک برای خرید یک تشک کافی نبوده و تضمینی برای تناسب آن با درد کمر شما وجود ندارد. بنابراین بهتر است علاوه بر مشاوره با متحصصین و فروشندگان تشک و مطالعه مشخصات یک تشک برای چند دقیقه روی نمونه تشک موجود استراحت کنید تا از مناسب بودن آن برای شخص شما مطمئن شوید.

نرمی مناسب تشک برای درد کمر

در گذشته این تصور وجود داشت که تشک خیلی نرم برای کمردرد بسیار مناسب است. امروزه برخی افراد نظری مخالف دارند و تشک کاملا سفت را تشک مناسب کمردرد معرفی می کنند. مطالعات نشان می دهد تشکی با درجه سفتی متوسط بهترین تشک برای درد کمر شما خواهد بود. مسلما درجه سفتی تشک تولید شده در کارخانه های مختلف با یکدیگر متفاوت می باشد. بهترین درجه نرمی برای یک فرد توسط خود وی و پس از امتحان کردن تشک انتخاب شده معین می شود. با توجه به تحقیقات خانگی انجام شده از مصرف کنندگان تشک درجه سفتی مناسب برای درد کمر، تشکی با درجه سفتی متوسط می باشد.

 

بهترین تشک برای کمر درد

 

بهترین جنس تشک برای کمر درد

تشک های لاتکس و مموری فوم بهترین تشک های شناخته شده برای درد کمر هستند. انتخاب بین تشک لاتکس یا تشک مموری فوم بدون آشنایی با آن غیر ممکن می باشد. تشک های لاتکس از صمغ درخت کائوچو ساخته شده اند و به صورت طبیعی راحتی و درجه نرمی متعادلی را ارائه می دهند. حس فنری طبیعی که در تشک لاتکس وجود دارد بیشترین راحتی را برای افراد دارای کمر درد ایجاد می کند و حتی نسبت به مموری فوم پشتیبانی بیشتری از ستون فقرات خواهد کرد. تشک های لاتکس ضد آلرژی و ضد گردوغبار نیز می باشند و هنگام استراحت بر روی این تشک، فشاری بر روی بدن خود احساس نخواهید کرد و گردش خون به خوبی اتفاق خواهد افتاد. به علت پخش شدن فشار در سطح بدن و در نتیجه کاهش فشار وارده، خواب راحت تر و گردش خون بهتری خواهید داشت.

این در حالی است که تشک مموری فوم با توجه به دربرگرفتن بدن و شکل گرفتن با توجه به فرم بدن، نسبت به تشک لاتکس فشار بیشتری به بدن وارد می کند. این تشک نسبت به سایر تشک های موجود در بازار برتری داشته و حس راحتی فوق العاده ای برای شما به ارمغان خواهد آورد. این جنس تشک در مقایسه با تشک های معمولی موجود در بازار، بهبود دهنده درد کمر شما خواهد بود ولی در مقایسه با تشک لاتکس با توجه به صنعتی بودن و فشار بیشتری که به بدن وارد می کند راحتی کمتری خواهد داشت. تشک لاتکس تشکی طبیعی بوده و برای تهیه لاتکس زمان و انرژی بسیاری نیاز است. علت گران تر بودن تشک های لاتکس نسبت به مموری فوم نیز همین امر می باشد.


تشک ارگو، تشک اسلیپ دریم فوم، تشک گرز و تشک ویسکوایر تولید شده توسط مجموعه خانه تشک مناسب ترین و بهترین تشک برای کمردرد می باشند.


رویه یا پد تشک

یک رویه تشک روش دیگری برای بهتر کردن احساس شما به تختخواب بدون هزینه زیاد است. به جای جایگزین کردن کل تشک، یک روکش به شما امکان می دهد یک لایه جدید را روی تشک موجود خود قرار دهید. مموری فوم یکی از محبوب ترین انواع روکش هاست، که فرصتی برای امتحان این مواد بدون نیاز به یک تخت خواب کاملا جدید را فراهم می کنند.

یکی از مزایای عمده روکش ها این است که شما می توانید از یک سیستم راحتی جدید که با نیازهایتان متناسب است بهره ببرید. این امر ممکن است منجر به تغییر در سفتی باشد که نقاط فشار شما را کاهش می دهد. برای افراد مبتلا به درد کمر، تفاوت می تواند جالب توجه باشد و به عنوان یک مرحله معنادار به سمت خواب بهتر به کار می رود. در همان زمان، مهم است که به یاد داشته باشد هر روکشی جنبه های منفی بالقوه ای دارد. هر ماده ای دارای مزایا و معایب است،  و در یک روکش منعکس می شوند. افراد با وزن بالاتر نیاز به پد با ارتفاع بیشتری دارند و ضمن این که پدها سطح یکسانی از عملکرد کلی یک تشک کامل را ارائه نمی دهند. به خاطر داشته باشید که یک تشک از چند لایه طراحی شده تشکیل شده است که با هم کار می کنند.

پد ممکن است در طول یک دوره زمانی کوتاه تر فرسوده شود، در نهایت، یک پد تشک نمی تواند احساسی مشابه نو بودن را به یک تشک درحال زوال بدهد. اگر تشک شما قبلا فرورفته است، پد هم در نهایت فروخواهد رفت. به همین دلیل، یک روکش بهترین انتخاب برای زمانی است که نیاز به تنظیم احساس یا حمایت از تشک موجودتان دارید، نه زمانی که تشک موجودتان شروع به فرورفتن کرده است.

تغییر وضعیت خواب

تغییر وضعیت خواب یکی از راه های تلاش برای تسکین کمردرد است. اگر به پشت یا شکم می خوابید و تشک نرمی دارید و نمی خواهید هزینه کنید، می توانید تلاش کنید وضعیت خوابتان را به پهلو تغییر دهید که حمایت بیش تری از تشک موجودتان دریافت کنید. به طور کلی، متخصصان توصیه می کنند که کسانی که به شکم می خوابند تلاش کنند به پهلو یا پشت بخوابند زیرا گرفتن حمایت مناسب در آن موقعیت ها آسان تر است.

برای افراد با درد حاد، تغییرات موقت در وضعیت خوابتان ممکن است به کاهش استرس دردهای قبلی یا بخش های دردناک کمر شما کمک کند. برای مثال، افراد با درد کمری ممکن است تلاش کنند یک دوره به پهلو بخوابند تا از خمیدگی بیش از حد نواحی که می توانند در شکم یا کمرتان رخ دهند اجتناب کنند.

درحالی که تغییر وضعیت خواب یک فرصت باارزش است، اغلب یک راه حل طولانی مدت نیست زیرا پای بند بودن به تغییر می تواند سخت باشد. برخی از افراد نمی توانند در وضعیت های مختلف راحت باشند یا ممکن است سریعا به وضعیت خواب قبلیشان در طول شب برگردند. در این موارد، دیگر رویکردها به احتمال زیاد درمیان مدت یا درازمدت فایده دارند.

استفاده از بالش برای افراد با درد کمر

در کنار تشک، وسایل دیگر می توانند تخت خوابتان را برای خواب باکیفیت، بدون درد تنظیم کنند. بالش نقش مهمی را در پیشگیری و کاهش درد کمر و پشت بازی می کند. بالش هایی که حمایت مناسبی برای گردن فراهم می کنند می توانند هم راستایی ستون فقرات را بهبود بخشند زیرا ستون فقرات به سمت گردن امتداد می یابد. علاوه بر حمایت از سر، بالش ها می توانند به صورت استراتژیک برای فراهم کردن راحتی بخش های دیگر بدن قرار گیرند. فاکتورهای متعددی تاثیر دارند که بالش می تواند به هر فردی در مبارزه علیه گردن و کمر بهتر کمک کند. میزان بلندی بالشتان باید با ترجیحات شخصی شما و شکل بدنتان متناسب باشد. همان طور که در ادامه آمده است، سطح بلندی صحیح همچنین خیلی توسط سفتی تشکتان و وضعیت خوابتان تعیین می شود.

 

 • تشک با درجه سفتی نرم تا نرم و متوسط: بالش با ارتفاع کوتاه
 • تشک با درجه سفتی متوسط: بالش با ارتفاع متوسط
 • تشک با درجه سفتی متوسط تا سفت: بالش با ارتفاع بلند

برای کاهش کمردرد، در کنار سر و گردن برای حمایت بخش های دیگر بدن می توان از بالش ها استفاده کرد.

 • کسانی که به پهلو می خوابند ممکن است بفهمند که قرار دادن یک بالش بین زانوهایشان می تواند مفید باشد، مخصوصا اگر پاهایشان را به سمت قفسه سینه خود می کشند. با استفاده از یک بالش به این روش می توانید فشار روی لگن و ناحیه کمری را کاهش دهید. برای جلوگیری از چرخیدن قسمت پایین کمر می توان از یک بالش تمام قد برای بدن استفاده کرد.
 • افرادی که به پشت می خوابند می توانند از یک بالش با ارتفاع کم تا متوسط که در زیر زانوها قرار گرفته بهره ببرند که می تواند به حفظ خمیدگی طبیعی تر در قسمت پایین کمر کمک کند.
 • کسانی که به شکم می خوابند ممکن است با قرار دادن یک بالش نازک زیر لگن برای جلوگیری از فشار بیش از حد یا فرورفتن ناحیه کمری درد را تسکین دهند. برخی از افرادی که به شکم می خوابند اصلا از هیچ بالشی برای سرشان استفاده نمی کنند یا ممکن است فقط پیشانیشان را روی یک بالش نازک قرار دهند.

سوالات متداول

چه نوع تشک هایی برای افرادی که به پشت می خوابند بهتر هستند؟

بهترین تشک برای افراد مبتلا به کمردرد آن است که برای نوع بدنشان و وضعیت خوابیدن ترجیحی آن ها مناسب باشد. مدل های مفید برای کمردرد در تمام انواع تشک وجود دارد، اما بیش تر افراد دریافتند که تشک های هیبریدی بهترین ترکیب حمایتی و کاهش فشار را ارائه می دهند.

فنر پاکتی تمایل دارند که امکان هم راستایی ستون فقرات بهتری از هسته های حمایتی فنری یا فومی فراهم کنند، مخصوصا اگر کویل ها به صورت ارگونومیک منطقه بندی شده اند. در همین حال، سیستم راحت هیبریدی-معمولا از فوم مصنوعی یا لاتکس ساخته شده کاهش درد و کانتور کردن موردنیاز برای رهاسازی تنش ها و اجتناب از نقاط فشار را فراهم می کند.

تشک سفت یا نرم برای کمردرد بهتر است؟

بسیاری از مردم اعتقاد دارند که تشک سفت برای کمردرد بهتر است، اما افراد با کمردرد باید مشابه تمام کسانی که می خوابند، باید تشک مستحکمی انتخاب کنند که برای وزنشان مناسب است و نه خیلی نرم باشد ونه خیلی سفت. افراد با وزن کمتر از پوند نیاز به تشک نسبتا نرم یا حتی نرم دارند، درحالیکه افراد سنگین وزن معمولا تشک های نسبتا سفت یا سفت را ترجیح می دهند.

علی رغم تفاوت در سفتی بیرونی، احساس درونی باید کاملا مشابه شیوه ای باشد تشک زیر وزن فشرده می شود. تشک مناسب به اندازه ای سفت است که حمایت کند و درحالیکه به اندازه کافی نرم است که مانع رنج و دردها شود. برای افرادی که عادت دارند روی تشک خیلی نرم بخوابند، انتخاب تشک با مشخصه کاهش فشار می تواند به آن ها در تنظیم سطح صحیح تشک کمک کند.

کدام وضعیت خوابیدن برای درد پایین کمر بهتر است؟

افراد با درد پایین کمر اغلب زمانی که به پهلو می خوابند و زانوهایشان به طور جزئی خم است اغلب بیش ترین تسکین را دارند. قرار دادن یک بالش بین زانوهایتان همچنین می تواند این وضعیت را راحت تر کند به طوری که بالش با اندازه صحیح هم راستایی صحیح ستون فقرات و لگن را پیش می برد. بالش هایی که در زیر زانوها یا در بخش کوچکی از کمر قرار داده می شوند همچنین می توانند به افرادی که خوابیدن به پشت را ترجیح می دهند کمک کنند، در حالیکه کسانی که به شکم می خوابند با استفاده از یک بالش نازک برای سرشان و بالشی با حمایت بیش تر برای زیر شکم و لگن تسکین یابند.

شما ممکن است مجبور شوید پیش از یافتن انچه که برای شما مناسب است بالش های مختلف را امتحان کنید، زیرا اندازه یا شکل اشتباه بالش می تواند گاهی شرایط را بدتر کند. برای بسیاری از افراد، مخصوصا آن هایی که روی شکم می خوابند، تغییر وضعیت خواب نتایج بهتری از هر ترکیبی از بالش ها را ارائه می دهد.

چه وضعیت خوابی برای درد بالای کمر بهتر است؟

اگر از درد بالای کمر رنج می برید، خوابیدن به پهلو یا پشت بهتر است زیرا خوابیدن روی معده موجب تنش شدید در شانه ها و گردن می شود. کسانی که به پهلو می خوابند همچنین درد بالای کمر و شانه ها را اگر تشکشان کاهش فشار ناکافی داشته باشد را ممکن است تجربه کنند، زیرا این وضعیت می تواند موجب گرفتگی این نواحی شود و آنجا که شانه هایتان به تخت فشار می آورد نقاط فشار و تنش ایجاد می شود. صرف نظر از وضعیت خوابتان، انتخاب یک بالش مناسب همچنین یک فاکتور ضروری در کاهش درد پشت و شانه ها است.

 

بهترین تشک برای کمر درد

 

راهنمای خرید تشک برای افراد مبتلا به کمردرد

 • برای خرید تشک خود در ساعات پایانی روز به فروشگاه مراجعه نمایید، چراکه در این ساعات درد کمر شما بیشتر نمایان خواهد شد. بنابراین در هنگام انتخاب تشک و تست راحتی تشک اشتباه نخواهید کرد. و بهترین تشک را برای کمردرد خود انتخاب خواهید کرد.
 • در صورتی که می خواهید همچنان از بالش خود استفاده کنید، حتما آن را همراه خود بیاورید تا بیشترین شباهت به زمان استراحت شما در منزل به وجود آید. در صورتی که قصد خرید بالش در همان فروشگاه را دارید، حتما بالش انتخاب شده را به همراه تشک امتحان کنید تا بهترین انتخاب را داشته باشید.
 • حتما از همراه خود بخواهید تا وضعیت ستون فقرات شما را در هنگام دراز کشیدن روی تشک مشاهده کند. در هنگامی که روی پهلوی خود خوابیده اید از وی بخواهید که بررسی کند ستون فقرات شما در یک راستای مستقیم قرار گرفته است یا خیر؟
 • به جستجوی نقاط فشار بر روی بدن خود باشید، در صورتی که چنین نقاطی را پیدا کردید نشان دهنده تشک خیلی سفت می باشد. در صورتی که در تخت فرو رفتید نشان دهنده تشک خیلی نرم می باشد در نظر داشته باشید تشک خیلی سفت یا تشک خیلی نرم برای کمردرد شما مناسب نیست و می بایست تشکی با درجه نرمی متوسط انتخاب نمایید.
 • تنها به درد کمر حود نیاندیشید. به وضعیت قرارگیری شانه ها، لگن و سایر اعضای بدن خود توجه کنید تشک مناسب کمردرد می بایست سر تا پاشنه پای شما را در راستای مناسب قرار دهد. ممکن است سایر فروشندگان تشک به شما بگویند که وضعیت سر و پاشنه پا اهمیتی برای درد کمر ندارد، اما بهترین تشک، تشکی است که تمام بدن شما را در وضعیت مناسب قرار دهد.
 • در برخی موارد نیاز است تشکی خاص شما طراحی و ساخته شود. برتری تشک سفارشی این است که کاملا مناسب وضعیت شما ساخته شده و در صورت استراحت بر روی آن مشکل شما برطرف خواهد شد. چنین تشکی ممکن است برای فرد دیگر مبتلا به کمر درد حس راحتی القا ننماید.

 

مجموعه خانه تشک با بهره گیری از دانش روز دنیا، با تجربه چندین ساله خود، در زمینه تولید انواع کالای خواب اعم از تشک، بالش، باکس و تاج تخت، محافظ تشک و ملحفه و پتو فعالیت می کند. برای آشنایی بیشتر انواع تشک خانه تشک از صفحه محصولات ما بازدید نمایید و در صورت نیاز به کسب اطلاعات در ارتباط  با تشک طبی، تشک فول ارتوپدیک، تشک مموری فوم و تمامی تشک های مجموعه و آشنایی با نکات خرید تشک با شماره تلفن 02122606066 تماس حاصل فرمایید. جهت اطلاع از آخرین تخفیف ها و جشنواره های فروش از اینستاگرام خانه تشک بازدید کنید.

خانه تشک تولیدکننده انواع تشک با کمال افتخار در خدمت مردم عزیز ایران می باشد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ با ما درمیان بگذارید.
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم
0
  0
  سبد خرید
  سبد خرید شما خالی استبازگشت به فروشگاه
  به بالای صفحه بردن